Panel informacyjno-dyskusyjny, poświęcony podstawie programowej do geografii

Dyrekcja Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie wraz z Oddziałem Krakowskim Polskiego Towarzystwa Geograficznego informuje i zarazem zaprasza wszystkie osoby zainteresowane sytuacją geografii w reformowanym systemie edukacji na panel informacyjno-dyskusyjny, poświęcony podstawie programowej do geografii.Spotkanie odbędzie się w dniu 29.11.2016 r. (wtorek) w sali im. Danka, w budynku Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2 w godzinach od 14.00 - 15.30.
Ramowy plan spotkania:
  • 14.00 – 14.10: Powitanie, słowo wstępne - dr hab. Józef Żychowski, prof. UP;
  • 14.10-14.20: Sprawozdanie z działań Komisji Edukacji Geograficznej PTG, dotyczących włączenia się geografów w prace nad podstawą programową z geografii – dr hab. Danuta Piróg, prof. UP;
  • 14.20-15.00: Koncepcja podstawy programowej z geografii – raport z prac zespołu ekspertów do prac nad przygotowaniem podstawy programowej – dr Tomasz Rachwał;
  • 15.00-15.30: Dyskusja.